Co kupić psu na święta? Propozycje prezentów świątecznych dla psa

Co kupić psu na święta? Propozycje prezentów świątecznych dla psa

Coraz bliżej święta. Półki w sklepach powoli wypełniają się świątecznymi ozdobami, wnętrza kawiarni zapachem zimowej herbaty, a jingle w radiu dźwiękiem dzwonków delikatnie sugerują, by zacząć myśleć o prezentach. Czy pod choinką powinien znaleźć się również prezent dla psa? Niewątpliwie tak! Przyjemność dawania, to jeden z nieodłącznych elementów świątecznej celebracji. W tym okresie upominkami obdarowujemy najbliższych, ciesząc się ich szczęściem. Dlatego dzisiaj poszukamy pomysłu na prezent świąteczny dla psa, czworonogiego członka rodziny!

Prezent na święta dla psa – na co zwrócić uwagę?

Dobrze dopasowany prezent to podstawa. Zasada ta tyczy się zarówno ludzi, jak i zwierząt. Największą radość stronie obdarowującej przynosi przecież nie tyle samo dawanie, ile właśnie obserwacja, jak druga strona cieszy się z otrzymanego prezentu. Dlatego tak ważne jest, aby prezent dla psa był dobrze dopasowany. Wyboru możemy dokonać w prosty sposób – jeśli pies mieszka z nami od dłuższego czasu, z pewnością zdążyliśmy poznać jego upodobania. Na pewno wśród gadżetów i zabawek ma swoje ulubione, podobnie jak zresztą wśród smakołyków. Kupując prezent dla bliskiej osoby, analizujemy zakup pod kątem jej gustu i upodobań – podobnie sprawa wygląda w wypadku czworonoga!

Zakup prezentu dla psa może okazać się nieco trudniejszy, jeśli nasz pupil mieszka z nami od niedawna. W takim wypadku warto dopasować prezent do wieku i charakteru czworonoga – jak powszechnie wiadomo, rasy psów różnią się pod względem usposobienia, niektóre „uspokoją się” w wieku kilku lat, z innymi szczenięca beztroska pozostanie do wieku sędziwej, psiej starości. Jeśli jednak pies jest w młodym lub średnim wieku, zabawka typu ringo lub frisbee dla psa, powinna zdać przysłowiowy egazmin. Akcesoria typu szczotka, szampon czy szczypce do paznokci dla psa, nie są raczej dobrym pomysłem. Tego typu gadżety są przydatne, jednak nie nadają się na prezent. Nasz czworonogi przyjaciel może nie docenić ich znaczenia, lub – co gorsza – przestraszyć się, jeśli nie miał wcześniej do czynienia z tego rodzaju produktem. Z kolei dobrym pomysłem na prezent dla psa przy każdej okazji, są smakołyki.

Świąteczne odwiedziny – czy warto kupić prezent na święta dla psa znajomych?

Święta to okres spotkań z bliskimi. Jeśli na naszej liście planowanych odwiedzin znajdują się opiekunowie czworonoga, z pewnością miłym gestem okaże się wręczenie upominku dla psa. Tak więc smakołyk czy zabawka? Co będzie bardziej odpowiednim prezentem? Jeśli nie znamy dobrze czworonoga, którego opiekunów chcemy odwiedzić, to właśnie smakołyk powinien okazać się najbardziej trafionym pomysłem. Zestawy suszonych przysmaków, patyki do żucia, drobiowe łapki… wśród dostępnych na rynku produktów naprawdę jest w czym wybierać. Wręczenie przysmaku w sytuacji odwiedzin okaże się zawsze trafionym prezentem niespodzianką. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby wręczony przez nas świąteczny prezent dla psa, przetrwał dłużej niż do momentu zjedzenia, warto wcześniej skonsultować planowany zakup z opiekunem. Może nasz upominek dla psa nie będzie już niespodzianką, jednak ma szansę stać się trafionym prezentem, zabawką przynosząca radość przez lata.

Prezent dla psa – smakołyki

Dostępnych jest wiele smakołyków dla psów. Zadaniem jednych jest dostarczenie psiemu podniebieniu niezapomnianych doznań smakowych, natomiast inne oprócz atrakcyjnego smaku, mają dodatkowy wpływ na zdrowie naszego pupila. Smakołyki stanowią doskonale uzupełnienie psiej diety. W składzie wielu z nich znajdziemy minerały i i mikroelementy, których zawartość w codziennym pożywieniu może być często zbyt niska. Warto mieć na uwadze, że świadomość ludzi w zakresie żywienia zwierząt dopiero się rozwija – ludzie często nieświadomie, podają pupilowi karmę miernej jakości, sugerując się logiem na opakowaniu. Może właśnie prezent świąteczny dla psa, w postaci wysokiej jakości przysmaku, okaże się punktem zwrotnym w podejściu do jego żywienia?

Wspominając o przysmakach, nie można nie wspomnieć o gryzakach. Jest to osobna grupa przysmaków, a ich stosowanie niesie za sobą niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie naszego czworonoga. Po pierwsze, w trakcie gryzienia twardej przekąski pies czyści zęby z płytki nazębnej oraz poprawia ukrwienie dziąseł poprzez ich masowanie w trakcie gryzienia. Działania te zapobiegają późniejszemu wystąpieniu chorób jamy ustnej takich jak próchnica czy zapalenie dziąseł. Dodatkowo proces żucia i gryzienia powoduje zwiększoną produkcję śliny, co również ma pozytywny wpływ na stan jamy ustnej.

Prezent dla psa – zabawki

Czy zabawka dla psa jest zawsze dobrym prezentem? Niekoniecznie, wbrew pozorom, może ona spotkać się z dużo mniejszą aprobatą ze strony czworonoga, niż przekąska czy gryzak. Co więc najlepiej sprawdzić, aby dawany przez nas prezent dla psa okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę? Jeśli kupujemy prezent dla psa, którego dom planujemy odwiedzić, warto porozmawiać z jego opiekunem. Prezent wciąż będzie niespodzianką dla czworonoga, a my dowiemy się jaki rodzaj zabawek najbardziej przemawia do psa, któremu chcemy sprawić niespodziankę. Jeśli pies jest pod naszą opieką, zadanie jest dużo prostsze – z pewnością znamy jego gusta i nawyki, dlatego dobrze jeśli prezent będzie dopasowany do jego preferencji. Jeśli pies lubi zabawę z frisbee, to ringo może okazać się dla niego ciekawą alternatywą.

Podobnie jak gryzaki przeznaczone do spożycia, tak i gryzaki materiałowe mają korzystny wpływ na stan uzębienia naszego pupila. W trakcie zabawy z gryzakiem materiałowym, w jamie ustnej zachodzą podobne procesy co w trakcie gryzienia i przeżuwania wersji spożywczej. Dlatego warto kupić psu tego typu zabawkę – to podwójna korzyść, z jednej strony sprawiamy radość naszemu czworonogiemu przyjacielowi z nowej zabawki, z drugiej dbamy o dobry stan jego uzębienia.

Zabawka kupowana jako świąteczny prezent dla psa, powinna być również dopasowana do gabarytów i właściwości fizycznych obdarowywanego czworonoga. Jeżeli jest to pies rasy obronnej, który siłą swoich szczęk w krótkim czasie niszczy kolejne zabawki, zakup delikatnego przedmiotu, może nie być dobrym pomysłem. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na odstające elementy oraz na tworzywo, z jakiego została wykonana zabawka. Najbardziej uniwersalne są zabawki z mocnej i odpornej gumy lub wspomniane wyżej gryzaki materiałowe.

Prezent dla psa pod choinkę – przede wszystkim jakość!

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zakup przysmaku, czy zabawki, jakość produktu powinna być głównym wyznacznikiem. W internecie znajdziemy setki psich zabawek wątpliwego pochodzenia – wykonane na bazie niskiej jakości materiałów, i często nie posiadające odpowiednich atestów czy certyfikatów. Kuszą one nabywców swoją niską ceną, jednak warto sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka jest cena zdrowia naszego pupila? Czy dziecku również kupiłbyś zabawkę niewiadomego pochodzenia, ryzykując, że w trakcie zabawy może ona ulec uszkodzeniu, co w najlepszym wypadku może zakończyć się zawodem podopiecznego? Konsekwencje uszkodzenia zabawki mogą być dużo gorsze. Pies w trakcie zabawy żuje, szarpie, eksploatuje fizycznie dany przedmiot. Istnieje ryzyko, że wyrwany element może skończyć nie na podłodze, a w psim przełyku lub – co gorsza – żołądku. Dlatego zabawki dla zwierząt warto kupować w sprawdzonych źródłach i stawiać na produkty znanych producentów.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów spożywczych dla zwierząt. Dlatego warto dokładnie przejrzeć ofertę sklepu, by wybrać ten o najlepszym składzie i właściwościach odżywczych. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie podjąć decyzji odnośnie najlepszego produktu, warto zdać się na doradztwo obsługi klienta. Podobnie jak w wypadku produktów przeznaczonych do spożycia przez ludzi, tak i w wypadku produktów spożywczych dla zwierząt znajdziemy wiele przekąsek wyższej lub niższej jakości. Oczywiście, naszemu czworonogowi możemy pozwolić na przysłowiowy cheat meal, podobnie jak sami sobie pozwalamy na spożycie tabliczki czekolady czy paczki chipsów. Nie róbmy tego jednak zbyt często, i dbajmy o to aby codzienna dieta naszego pupila była pełnowartościowa.

Podsumowując, zdecydowanie warto kupić prezent świąteczny dla psa, należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników związanych z preferencjami obdarowywanego czworonoga. Jest to zadanie o tyle łatwe, że jeśli chcemy dać prezent psu, którego jesteśmy opiekunem, to dobrze wiemy, jakie przekąski czy zabawki lubi najbardziej. Jeśli chcemy obdarować czworonoga, w trakcie wizyty u jego opiekunów, zakup prezentu najlepiej z nimi skonsultować. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się sprezentować zabawkę, czy przysmak, zwróćmy uwagę na to, aby był to produkt wysokiej jakości.

5/5 - (3 głosy)
Anastazja Kot

Miłośniczka zwierząt, prywatnie właścicielka dwóch psów - Zosi i Amy. Interesuję się behawiorem, żywieniem i szeroko pojętą pracą z psami.

Zobacz artykuły
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *